משטח למטבח​

מידע נוסף

לבחור משטח מתאים ונכון


במטבחים אנו בוחרים משטח עבודה שישרת את הצרכים שלנו במטבח, למשל שיהיה רחב ומרווח מספיק והעבודה עליו תהיה נוחה ויעילה, שניתן יהיה לנקות אותו בקלות, שיהיה עמיד בפני מים או כתמים ולכן קיימת חשיבות רבה גם לבחירת חומר הגלם שיהיה איכותי ועמיד לאורך שנים. משטח עבודה משיש הוא אחד החומרים היוקרתיים, ומדובר באבן גיר עם מרקם וגוונים מיוחדים שעוצבו ממעמקי האדמה. אם תרצו לשלב משטח שיש, חשוב לבחור אך ורק משטח מתאים ונכון. השיש תופס חלק נכבד בעיצוב ומקנה אפשרויות בחירה רבות ועיצובים מגוונים. השיש נחשב ליוקרתי, חזק ועמיד, לא סופג לחות או רטיבות וישנם סוגים שונים של שיש. החסרונות של השיש הן שכחומר גלם הוא מועד לכתמים ולשריטות. הניקיון צריך להיעשות עם חומרי ניקוי מיוחדים מכיוון שחומרי ניקוי אחרים עשויים לפגוע בו. חיסרון נוסף הוא המחיר שיהיה יקר ביותר רק בעת רכישת משטח שיש איכותי.


משטח מטבח  סוגים שונים של משטחים


אם תבחרו במשטח למטבח מעץ למשל אלו תמיד משטחים נפוצים ואהובים, כי הם יפים, טבעיים ובעלי עיצוב מיוחד, והם יוצרים אוירה נעימה וביתית, אך משטחי עץ מכל הסוגים יש לתחזק באחריות ובתשומת לב ולהוסיף שכבת הגנה כל תקופה. ללא טיפול מתאים חומר גלם זה ייהרס. לכן הבחירה בין משטחים שונים- אם זה נירוסטה, שיש או עץ למטבח צריכה תמיד לשלב בין המתאים ביותר לעיצוב המטבח אך עם זאת נוח לשימוש.


משטח למטבח מעלות וחסרונות בבחירת משטח


בכל חומר גלם שנבחר יש יתרונות וחסרונות וגם במשטחים השונים למטבחים. משטחי העבודה הם המרכז של כל מטבח ולכן חשוב לבחור את חומר הגלם בהקפדה, ולהתאים את כל החומרים לצרכים של דיירי הבית. משטח עבודה מנירוסטה הוא קל לניקוי, ואין צורך בחומרי ניקוי חזקים על מנת לנקות אותו. הוא אינו מחליד או נשבר, וניתן להניח עליו סירי אוכל, אפשר גם לחתוך על המשטח הזה בשר, ירקות ופירות מבלי ליצור שריטות. לעומת זאת החסרונות במשטח זה הן שניתן לראות על משטח הנירוסטה כתמים של שמן, למשטח זה יש מראה תעשייתי ולכן יש לשלב את המשטח הזה בחוכמה בעיצוב.

שיש לבן למטבח
שיש לבן למטבח
משטחי שיש למטבח
שיש לבן למטבח
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבח