משטח למטבח

יתרונות וחסרונות בבחירת משטח

שיש לפיטק

מידע נוסף

בבחירה של משטחים למטבח יהיו חסרונות או יתרונות בכל חומר גלם שנבחר. יש לבחור את משטח העבודה במטבח ואת חומר הגלם ממנו הוא יהיה עשוי, כי משטחי העבודה הם המרכז של כל מטבח וחשוב להתאים אותם לצרכים של דיירי הבית. קיימים שלושה סוגי משטחים למטבח שהם העיקריים ביותר: הנירוסטה השיש והעץ. משטח עבודה מנירוסטה הוא קל לניקוי, ואין צורך בחומרי ניקוי חזקים על מנת לנקות אותו. הוא אינו מחליד או נשבר, וניתן להניח עליו סירי אוכל חמים מבלי לחשוש, אפשר גם לחתוך על המשטח הזה בשר, ירקות ופירות מבלי ליצור שריטות. לעומת זאת החסרונות במשטח זה הן שניתן לראות על משטח הנירוסטה טביעות אצבע או שאריות של שמן, למשטח זה יש מראה תעשייתי ולכן יש לשלב את המשטח הזה בחוכמה בעיצוב. לרוב הוא מגיע עם כיור מובנה, כך שאם רציתם כיור אחר, תצטרכו להודיע על כך מראש.

 

 

משטח למטבח חשיבות הבחירה הנכונה

 

בבחירת משטח עבודה יש לוודא שהוא רחב ומרווח מספיק והעבודה עליו נוחה ויעילה, ניתן לנקות אותו בקלות, הוא עמיד בפני מים או כתמים וקיימת חשיבות רבה גם לבחירת חומר הגלם שיהיה עמיד לאורך השנים. במשטח עבודה משיש זהו אחד החומרים היוקרתיים, כי מדובר באבן גיר עם מרקם וגוונים מיוחדים שעוצבו במעמקי האדמה. אם תרצו לשלב משטח שיש, זוהי בהחלט בחירה פופולארית וקלאסית. השיש תופס חלק נכבד בעיצוב ומקנה אפשרויות בחירה רבות ועיצובים מגוונים. השיש נחשב ליוקרתי, חזק ועמיד, לא סופג לחות או רטיבות וישנם סוגים שונים של שיש בטווח מחירים שונה. החסרונות של השיש הן שכחומר גלם הוא מועד לכתמים ולשריטות. הניקיון צריך להיעשות עם חומרי ניקוי מיוחדים מכיוון שחומרי ניקוי אחרים עשויים לפגוע בו. חיסרון נוסף הוא המחיר, אך הוא יהיה יקר ביותר רק בעת רכישת משטח למטבח שיש איכותי.

 

 

משטח למטבח מגוון של סוגים

 

משטח למטבח מעץ למשל אלו משטחים יפים, טבעיים ובעלי עיצוב מיוחד, שיוצרים אוירה נעימה וביתית, אך משטחי עץ מכל הסוגים יש לתחזק רבות ולטפל בעץ באמצעות חומרים מתאימים ולהוסיף שכבת הגנה כל תקופה. ללא הטיפול המתאים חומר גלם זה ייהרס או יגלה עמידות נמוכה יותר ביחס למשטחים אחרים. לכן הבחירה בין משטחים שונים- נירוסטה, שיש או עץ למטבח צריכה לשלב בין המתאים ביותר לסגנון ועיצוב המטבח ועם זאת נוח לשימוש.

שיש לבן למטבח
שיש לבן למטבח
משטחי שיש למטבח
שיש לבן למטבח
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבחים
שיש למטבח